Image Alt

Sushi

NEJKVALITNĚJŠÍ NABÍDKA SUSHI V BRNĚ

Jaké máme druhy sushi?

Sushi je tradiční japonský pokrm, který nabízí nespočet možných variací. I přesto, že existuje mnoho způsobů, jak ho připravit, tradiční japonské sushi ctí tradici. Stejně tak i u nás v HATSU si zakládáme na precizní přípravě toho nejkvalitnějšího sushi v Brně a chceme vás nyní pozvat na malou prohlídku naší nabídky sushi.

MAKI »

MAKI

Maki sushi je jedno z nejtypičtějších japonských jídel, dnes velmi populární po celém světě. Je to rýžová rolka zabalená v mořské řase s náplní, kterých existuje nespočet dle oblasti a také vlastní fantazie.

SASHIMI

Technicky vzato, sashimi není druh sushi, protože neobsahuje žádnou rýži. Nicméně je velmi důležitou součástí japonské kuchyně a proto ho nesmíme vynechat z našeho výčtu. Sashimi je na tenké plátky nakrájená ryba nebo maso, často podávané syrové. Může to být jakýkoli druh masa, ryby či mořských plodů.

NIGIRI

Nigiri sushi, tedy váleček rýže jemně potřený wasabi pastou a obložený kouskem ryby, se v Japonsku konzumuje v ještě větším množství než maki sushi. Druhy ryb na nigiri sushi se většinou volí dle oblasti, a to jak syrové, tak grilované, marinované či vařené.

URAMAKI

Je to tedy tzv. inverzní sushi. Druh maki sushi je připraveno opačným způsobem, tzn. rýže po obvodu, mořská řasa uvnitř. Nejznámější variantou uramaki je California Roll se sezamem a krabí tyčinkou. Doporučujeme i Philadelphia Roll (Philadelphia sushi) se smetanovým sýrem Philadelphia, okurkou, příp. lososem.

FUSION

Fusion sushi se připravuje pomocí kombinace různých netradičních ingrediencí. Např. Fusion Uramaki je připravováno z krevety v tempeře, sýru Philadelphia, okurky, chřestu obalovaného lososem / tuňákem a různou variací omáček jako spicy-mayo, sezsame-mayo či teriyaki. Díky využití různých způsobů přípravy jako napalování či smažení je Fusion vhodné i pro zákazníky, kteří nemohou jíst syrové ryby.

REZERVACE

Otevírací doba
ÚT – PÁ: 11:00 – 15:00 | 17:00 – 22:00
SO – NE: 11:00 – 22:00
Doporučujeme provést rezervaci minimálně 24 hodin předem.

  *Počet osob
  *Datum
  *Čas
  *E-mail
  *Telefonní číslo
  *Jméno a příjmení
  Poznámka

  OTEVÍRACÍ DOBA

  ÚT – PÁ: 11:00 – 15:00, 17:00 – 22:00

  SO – NE: 11:00 – 22:00

  KONTAKTNÍ INFORMACE

  Údolní 567/33, 602 00 Brno-střed

  +420 770 663 088

  [email protected]

  PRÁVNÍ INFORMACE

  IČO: 09973648

  Jsme plátci DPH

  Zásady zpracování osobních údajů a cookies